درباره پایگاه خبری باکوچان

درباره با کوچان

پایگاه خبرگذاری و اطلاع رسانی با کوچان بعد از رایزنی و گفتگو با کارشناسان ، اساتید ، محققان و پژوهشگران و جوانان اهل رسانه و مدیا شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مهر ماه 1398 تصمیم بر شروع فعالیت گرفته و در نظر دارد آخرین اخبار ؛ اطلاعات ، تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز شهرستانی ، استانی ، کشوری و بین المللی را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

رسالت رسانه‌ای این سایت خبری و اطلاع رسانی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از وقایع مهم و اتفاقات پیش رو و تمامی آمارهای رسمی را بدون سانسور و مغرضانه در معرض مطالعه عموم قرار دهد تا همگان از آن بهره مند شوند.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.

این مجموعه اما نقد و تحلیل کارشناسانه ی دستگاه‌ ها، عملکرد مسئولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری و مطالبه گری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.

تحریریه با کوچان همچنین با بهره‌مندی از همکاران حرفه‌ای و با سابقه می‌کوشد عرصه‌های جدیدی در اطلاع‌رسانی بهنگام و شفاف بجوید و بگشاید.

مرامنامه اخلاق حرفه‌ای پایگاه خبری-تحلیلی با کوچان:
1- تمامی اعضای خانواده با کوچان اعم از سردبیر، خبرنگاران، کارشناسان، عکاسان و اعضای تحریریه بر اصل اساسی قوانین رسانه ای و خبرگذاری پایبند بوده و خود را در صحت و سقم تمامی خبرها و اطلاعات منتشر شده مسئول می داند.
2- باکوچان متعهد است با توجه به رسالتی که در جهت شفاف سازی و مطالبه گری و همچنین پاسخگویی به کلیه مطالبات مردم از مسیولین در پیش گرفته گام بردارد و ذره ای جهت گیری نسبت به مواضع موجود شهرستانی یا کشوری نداشته باشد.
3- باکوچان متعهد است خود را در قالب یک رسانه مستقل و شفاف عرضه کند و تمامی مسائل روز را بدون فوت وقت و در سریع ترین زمان در اختیار عموم قرار دهد.
4- این مجموعه موظف است هیچ گونه اخباری را در شهرستان آستانه اشرفیه و بند کیاشهر سانسور نکرده و اطلاعات و اخبار را به مساوات به تمامی مردم عرضه کند و هرگونه اشتباه در خبررسانی و دارای منبع نامعتبر را اصلاح یا حذف کند و مانع انتشار آن شود.
5- مجموعه با کوچان با هیچ حزب، جناح، پویش و موجی در شبکه های اجتماعی و رسانه ای همراهی نمی کند و یادداشت یا تحلیل تک خود را بصورت مستقل اراِیه میدهد.
6- باکوچان خود را متعهد به تمامی افراد در ارتباط با خود اعم از کارشناسان، محققان، پژوهشگران، دانشجویان، منتقدان و همراهان می داند و اطلاعات دریافتی از تمامی اشخاص را در صورت لزوم و خواست مخاطب، پنهان نگه می دارد و منتشر نمی کند.
7- مجموعه باکوچان متعهد است هیچ گونه توهینی به اقشار مختلف جامعه نکرده و حریم خصوصی تمامی مخاطبان و وابستگان را رعایت کند.
8- اعضای گروه با کوچان دارای صفحات شخصی در فضای مجازی می باشند و تمامی مطالب منتشر شده در صفحات خود مختص خودشان است و هیچ وابستگی و جهت دهی از جانب نام باکوچان نخواهد بود.
9- اعضای با کوچان حق دارند در زمان انتخابات و رخدادهای مهم کشوری و با رعایت قوانین نظام جمهوری اسلامی و اصول حرفه ای گری در اجتماع یا صفحات مجازی خود اظهار عقیده کنند و رسانه با کوچان هیچ مسیولیتی در این زمینه ندارد.
10- این مجموعه دریافت هر گونه هدیه یا مبلغ را از ادارات دولتی، اشخاص حقوقی و حقیقی غیر قانونی می داند و هیچ گونه کمک های مادی را مطالبه ندارد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول: محسن فلاح دوست مقدم