اخبار شهری, اخبار ویژه

با قدرت راه زنده یاد دکتر محمد علی رمضانی دستک را ادامه خواهیم داد

پایگاه خبری باکوچان

مصاحبه پایگاه خبری «با کوچان» با مرتضی رمضانی دستک رئیس دفتر نماینده معین شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر دکتر رسول فرخی میکال

چندی قبل خانواده محترم مرحوم دکتر محمدعلی رمضانی دستک نماینده فقید شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با رئیس مجلس شورای اسلامی جناب دکتر قالیباف دیدار کردند. در این دیدار سردار سعادتی نماینده شهرستان بابل در مجلس و استاندار سابق گیلان و جناب دکتر فرخی نماینده  معین شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس نیز حضور داشتند. به همین دلیل برای اطلاع از کم وکیف این جلسه با مرتضی رمضانی دستک فرزند نماینده فقید شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر تماس گرفتیم و ایشان که اخیرا به عنوان رئیس دفتر نماینده معین شهرستانهای آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر انتخاب شده اند صبورانه به سوالاتمان پاسخ دادند.

 

جناب آقای مرتضی رمضانی ضمن سلام و آرزوی صبر برای شما و خانواده ی محترمتان و آمرزش  روح پدر بزرگوارتان لطفا از دلایل برگزاری این جلسه و به خصوص حضور سردار سعادتی و دکتر فرخی در این جلسه برای ما توضیحاتی بفرمایید.

 

ضمن عرض سلام خدمت جنابعالی و مخاطبین فرهیخته ی رسانه ی شما و همچنین تبریک ماه ربیع الاول، دیدار با رئیس  محترم مجلس شورای اسلامی جناب دکتر قالیباف برای یادبود و گرامیداشت پدر و معلم بزرگوارم دکتر محمد علی رمضانی دستک نماینده فقید مردم فهیم و ولایتمدار شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر برگزار شد

در مورد حضور جناب دکتر فرخی نماینده ی شهرستان لاهیجان و سیاهکل باید بگویم همانگونه که مطلعید با تصویب مجمع عمومی نمایندگان استان گیلان و تایید رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ایشان به عنوان نماینده معین شهرستان آستانه و کیاشهر برگزیده شده اند و تا زمان برگزاری انتخابات میان دوره ای  مجلس شورای اسلامی مسئولیت رسیدگی به امور نمایندگی شهرستان ما را هم بر عهده خواهند داشت که جا دارد از ایشان بابت قبول این مسئولیت خطیر کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

حضور سردار سعادتی نماینده شهرستان بابل و رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران البته از جنس دیگری بود. ارتباط و دوستی بین پدر بزرگوارم و جناب سردار سعادتی از سالها قبل چه در هنگام حضور در سپاه پاسداران و چه در زمان استانداری ایشان در استان گیلان بسیار عمیق و برادرانه بود. در واقع سردار سعادتی عضوی از خانواده ما و به نوعی عموی اینجانب می باشد و  بودن عزیزانی از جنس ایشان داغ فراغ پدر را کمی تحمل پذیرتر می کند.

 

آقای دکتر رمضانی آیا برگزاری این جلسه صرفا تجلیل از پدر مرحومتان و یادبود ایشان بود یا مباحث دیگری هم مطرح شد.

 

در اصل این جلسه برای یادبود پدر بزرگوارم و دلجویی از خانواده ما برگزار شد، اما از آنجایی که تاکید پدر عزیزم این بود که از هر موقعیت و فرصتی برای پیگیری امور مردم و خدمت به ایشان استفاده کنیم خوشبختانه مباحث مناسبی طرح گردید که امیدوارم ثمره و نتیجه ی آن را به زودی شاهد باشیم.

 

امکان دارد در این خصوص توضیح بیشتری برای مخاطبان ما بدهید ؟

 

بله حتما . در این جلسه پس از  قرائت فاتحه و ذکر یاد مرحوم دکتر رمضانی، گزارشی از روند انتخابات شهرستان و سپس بیماری و در گذشت پدر بزرگوارم به عرض ریاست محترم مجلس رسید. سپس هنگامی که نوبت به صحبتهای این جانب رسید مطالبی را به عرض جناب دکتر قالیباف رساندم که گرچه ظاهرا با دستور کار جلسه و حال و هوای آن ارتباطی نداشت اما لازم و ضروری و مفید به نظر می رسید.

مشی و منش پدر بزرگوارم خدمت به مردم و طرح  مشکلات  و سعی و تلاش برای گره گشایی از امور ایشان بود. مرحوم دکتر رمضانی در تمام عرصه های مسئولیت خود چه به عنوان رئیس بسیج دانشجویی، فرماندار ، مدیرکل تعاون استان و دستیار ویژه ی استاندار هیچ وقت هیچ چیزی را برای خود و یا حتی ما یعنی فرزندان و خانواده اش نخواست . و این ویژگی کمیاب را دوست و دشمن،آشنا و غریبه و همراه و رقیب گواهی و شهادت می دهند و همگی بر پاکدستی و مناعت طبع ایشان صحه می گذارند. بحثی که اینجانب مطرح کردم نیز بر اساس همین اصول بود،اصولی که  طی سالها همراهی و شاگردی ایشان فراگرفته ام.این مباحث مربوط به طرح مشکلات و مسائل مبتلا به استانهای شمالی به خصوص استان گیلان و در ادامه ی آن شهرستان آستانه ی اشرفیه  و بندر کیاشهر و درخواست یاری برای حل آنها بود .

خدمت جناب دکتر قالیباف عرض کردم که شما به عنوان یک مدیر جهادی و در کسوت رئیس مجلس به غیزانیه  خوزستان تشریف بردید تا مشکل آب مردمان مظلوم و غیور آن دیار را حل و فصل نمایید، بزرگواری کنید و به استان سرسبزمان بیایید و با مردمان صبور و نجیب آن نیز دیدار کنید. اگر غیزانیه آب ندارد اگر خوزستان عزیزمان با آن همه ثروت خدادی در فقر به سر می برد وضعیت ما نیز بهتر نیست . تنها تفاوت در رنگ فقر است . ما دچار فقر سبز هستیم . در زیر این پوشش سبز و طبیعت زیبا دیو زشت فقر و بیکاری لانه کرده است . آمار تکان دهنده شکاف طبقاتی،بیکاری علی الخصوص بیکاری نخبگان و تحصیل کردگان دانشگاهی، مشکلات متعدد در زمینه ی آب شرب سالم ، زیرساختهای قدیمی و فرسوده ی برق، جاده های نا امن و نامناسب (به عنوان مثال جاده های پرحادثه و مرگبار رودبنه به انبارسر و آستانه به کیاشهر)،نبود خدمات مناسب بیمارستانی و درمانی و در حوزه ی کشاورزی و صنعت نبود صنایع تبدیلی، ماشین آلات فرسوده ، تکنولوژی و دانش قدیمی ، نبود حمایتهای بیمه ای از صیادان و کشاورزان و سختی کار آن ها، تخریب محیط زیست ، فرسایش خاک ، از بین رفتن جنگلها، آلودگی دریا و رودخانه ها ، تغییر کاربری غیرقانونی زمین های کشاورزی ، از بین رفتن یکی از مهمترین تجارتهای منطقه یعنی تجارت و صنعت ابریشم و نبود نقشه ی راه توسعه ی گردشگری که باعث مشکلات و دردسرهای بی حد و اندازه ای برای مردمان نجیب دیارمان گیلان و به تبع آن همه ی شهرستان ها و همه ی مناطق آن از جمله آستانه و کیاشهر می شود . و البته به همه ی این ها اضافه کنید مشکلات و دردسرهای فزاینده ای که بیماری کرونا موجب آن شده است.

 

آقای دکتر رمضانی گویا دل بسیار پر دردی دارید که در یک جلسه ی یادبود این همه مشکل را مطرح کرده اید که اغلب آنها اساسی و ریشه ای نیز می باشند؟

 

بله دوست عزیز دلی پردرد و پرخون . همه ی امید و آرزویم این بود که در کنار پدر بزرگوارم بتوانیم گوشه ای از مشکلات و مسائل مردم را حل کنیم . ایشان اعتقاد راسخ داشت که با پیگیری و مدیریت درست می توان بسیاری از این مشکلات را حل کرد و بسیاری از تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد . دریغ و افسوس که با رفتن ایشان پیمودن این راه برایمان بسیار مشکل شده است.

 

در وضعیت حاضر آیا این روحیه و ایمان را در خودتان می بینید که راه ایشان را ادامه دهید؟

 

خدمت از هر نوع و در هر جایگاهی که باشد شیرین است و از این نظر با خدای خود عهد بسته ام که در این مسیر بمانم. می دانم که راه سخت و دشواری پیش رویمان است، پدر بزرگوارم به این شعر حضرت حافظ اعتقاد راسخ داشت که : هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده ی عالم دوام ما

درباره ی ایشان که این شعر مصداق زندگی و سلوک عارفانه و ولایتمدارانه اش بود و من نیز به عنوان پسر کوچک ایشان و با همراهی خانواده و یاران باوفایش سعی خواهیم کرد تا هیچ گاه ترس و ناامیدی را به خود راه ندهیم و با عشق به مردم و میهنمان این راه دشوار را طی نماییم .

 

آیا نکته ی مهم دیگری هم در گفتگوی شما با دکتر قالیباف مطرح گردید ؟

 

خدمت ایشان عرض کردم که استانهای شمالی ما به راحتی می توانند امنیت غذایی کشورمان که یکی از مهمترین مولفه های امنیت ملی می باشد را تامین نمایند . ما می توانیم با بالا بردن سطح بهره وری و استفاده از دانش جدید و مدیریت علمی و جهادی این امنیت را برای میهن عزیزمان به ارمغان بیاوریم . ما در زمینه ی برنج ، چای ، بادام زمینی ، انواع ماهیان و آبزیان ، و میوه های درختی و مرکبات با توجه به آب و هوا و خاک منحصر به فرد دیارمان می توانیم اتفاقات بسیاری خوبی را رقم بزنیم .

همچنین از ایشان خواستم برای اتمام پروژه های نیمه کاره شهرستان و همچنین اجرای پروژه های بنیادینی که برای مردم دیارمان ملموس است نظیر مخزن آب ۱۰٫۰۰۰ متر مکعبی و بازسازی شبکه برق شهرستان با توجه به فرسودگی و ضعفی که در این شبکه در بسیاری از روستاها و مناطق شهری شهرستانمان وجود دارد، قدمی برای گرامیداشت افکار و آرمانهای زنده یاد دکتر رمضانی برداریم و روح ایشان را شاد و راضی بگردانیم.

در انتها نیز از ایشان درخواست نمودم  با حضور در استان گیلان و شهرستان آستانه ی اشرفیه و بندرکیاشهر  از نزدیک پتانسیلهای منطقه و همچنین مشکلات آن را از زبان گویای مردم عزیز دیارم بشنوند . خوشبختانه ایشان نیز با وجود تمام دغدغه ها و مشغله هایی که دارند قول دادند در اولین فرصت که شاید همزمان با یادواره و سالگرد درگذشت پدر بزرگوارم و یا موقعیت مناسب دیگری باشد در استان حضور یابند .

 

جناب آقای مرتضی رمضانی از وقتی که در اختیار ما گذاشتید کمال تشکر را داریم . امیدواریم که در مسیر رسیدن به اهداف و ایده آل هایتان پیروز و موفق باشید

 

من نیز به نوبه ی خود از جنابعالی و رسانه ی تاثیر گذار شما تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم با انعکاس صادقانه ی امور و طرح مسائل بنیادین و مهم و تلاش در حل آنها وظیفه ی دینی و میهنی خود را به بهترین نحو به انجام برسانیم و خدمتگزار و سرباز شایسته ای برای وطن عزیزمان باشیم .

 

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *