اجتماعی, اخبار شهری

15 پهنه آب بندان در آستانه اشرفیه لایروبی شد

15 پهنه آب بندان در آستانه اشرفیه لایروبی شد

به نقل از نسیم گیلان – رشت- مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: لایروبی 15 پهنه از آب بندان های طبیعی این شهرستان از سوی جهاد کشاورزی اجرایی و عملیاتی شده است.

لایه روبی آب بندان

مسعود امیربنده ای روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه لایروبی آب بندان های تحت پوشش جهاد کشاورزی در این شهرستان از اوایل تابستان

امسال آغاز شده اظهار داشت: تعداد 22 آب بندان به مساحت بیش از یک هزار هکتار تحت پوشش جهاد کشاورزی این منطقه قراردارد و روند لایروبی این آب بندان ها همچنان با جدیت ادامه دارد.
وی تامین آب زراعی و کشاورزی را در اولویت اجرای طرح لایروبی انهار کشاورزی در این شهرستان عنوان و تصریح کرد:
با اجرای لایروبی آب بندان های طبیعی در این منطقه که تا دو هفته دیگر به پایان می رسد ، زمینه ذخیره سازی 16 میلیون مترمکعب آب فراهم خواهد شد.
وی اجرای طرح های گردشگری ، آبزی پروری ، ورزشی و غیره را از دیگر اهداف لایروبی آببندان های طبیعی بیان و خاطرنشان کرد :
کلیه متقاضیان می توانند در جهت اجرای چنین طرح هایی با اولویت حفظ محیط زیست با جهاد کشاورزی شهرستان همکاری و مشارکت داشته باشند.
مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه یادآور شد: امسال بیش از 100 میلیارد ریال از اعتبارات به منظور اجرای طرح لایروبی آب بندان های تحت پوشش جهاد کشاورزی این شهرستان اختصاص یافته است.
839 هکتار از آب بندان های شهرستان آستانه اشرفیه نیز مربوط به اداره امور منابع آب این منطقه است.
شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای 105 روستاست.
لایه روبی آب بندان
مطلب قبلیمطلب بعدی
احمد از فعالان حوزه و فناوری اطلاعات است. او پیش از این مدیریت وب سایت آقای طرح ،گیلان ماینر،شبکه اجتماعی فارسی بوک و ساب فارس را بر عهده داشته و هم اکنون به عنوان مدیر فنی در پایگاه خبری با کوچان فعالیت می کند.به دنیای تکنولوژی علاقه‌زیادی دارد. بازی‌های رایانه‌ای، فیلم و سریال‌های مختلف هم بیش‌تر اوقات فراغت‌اش را پر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *