اخبار ویژه

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نمازجمعه پرشکوه 27 دی 98 چه گفتند

آیت الله امام خامنه ای

آیت الله امام خامنه ای

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه پرشکوه و به‌یاد ماندنی امروز 27 دی 98 تهران، حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه امریکایی‌ها در عین الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین کننده خواندند و افزودند: ملت باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه این مسیر عزت آفرین، قوی‌تر شدن ایران در همه زمینه هاست.

 

 

 

رهبر انقلاب ، امروز اولین نماز جمعه خود در چهل سال دوم انقلاب (گام دوم) را اقامه فرمودند.

این نماز جمعه از حیث صورت و محتوا منحصر به فرد بود.

🔻خطبه اول که معمولا کوتاه و اخلاقی ـ معنوی است ، کاملا ناظر به “ایام الله” و ویژگی های روحی ـ شخصیتی کسانی که توجه به ایام الله دارند بود. که در میان این اوصاف ، صبر و شکر کلید اساسی بهره وری از روزهای تجلی قدرت خداست.

🔻اینکه در پس روزهای سرد و تاریک شهادت بزرگ ترین سردار بین المللی جمهوری اسلامی و هتک حیثیت پدافند موشکی در ماجرای هواپیمای اوکراینی ، رهبر انقلاب تشییع میلیونی و موشک باران پای

گاه آمریکایی را برجسته و نمود تجلی قدرت الهی قلمداد کردند ، در نوع خود منحصر به فرد بود.

🔻رهبر انقلاب در خطبه دوم که قاعدتا حاوی رئوس مطالب سیاسی و اجتماعی است با زبان فارسی بسیار گذرا به دو نکته پرداختند که یکی تشکیک در ماجرای اسقاط هواپیما بود و دیگری اشاره ای به انتخابات پیش رو.

🔻بخش بسیار قابل توجه در خطبه امروز ، بخش عربی خطبه دوم بود که بخش معظم این خطبه را در بر می گرفت.

🔻رهبر انقلاب که پس از هشت سال دوباره خطبه عربی می خواندند این کد اساسی و بین المللی را مخابره کردند که خاور میانه و کشورهای عربی دوباره آبستن خیزش و رویش است. با این تفاوت که امروز سربازان حاج قاسم با اتحاد و خونخواهی جبهه وسیعی در کشورهای عربی و همگی بر فرماندهی رهبر معظم انقلاب اجماع و یقین دارند.

🔻این بار رهبر انقلاب از موضع یک فرمانده و نه یک هدایتگر معنوی به میدان آمدند و راهبرد #انتقام_سخت را به نمایش گذاشتند.

🔻ایشان با حمایت از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج آمریکایی ها از عراق ، لشگر فاتح در میدان مبارزه با داعش را دوباره به خط کردند؛ این بار برای نجات خاورمیانه از آمریکا و اسراییل.

🔻این نشان از آن دارد که عزم نظام برای بیرون راندن آمریکا از منطقه جزم است و لشگر بین المللی مستضعفین ، با خون حاج قاسم حیات و قدرتی وصف ناشدنی پیدا کرده.

🔻سربازان ایرانی ترامپ و ملکه انگلیس شتاب زده و هراسان در پی فتنه ای جدید خصوصا در ارتباط با اختلال در انتخابات پیش رو بر خواهند آمد. ولی موقعیت منطقه ای جمهوری اسلامی آن چنان قدرتی خواهد آفرید که نوکران و مزدوران داخلی نیز به بن بست رسند.

🔻و دوباره این جمله طلایی خطبه امروز را مرور می کنیم که جمهوری اسلامی در آینده ای نه چندان دور آن چنان قدرتی خواهد داشت که کسی جرات تهدید آن را هم نداشته باشد چه رسد به حمله!

🔻و این همان فرضیه را صحه می گذارد که اتفاقات در عراق رقم خواهد خورد.

 

👤مصطفی امینی خواه

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *